9 stycznia, 2020

Rekuperacja

Rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

Rekuperator stanowi serce, centralę rekuperacji z wymiennikiem służącym do odzysku ciepła. Wyciąga on powietrze w dwóch kierunkach jednocześnie. Pierwszy strumień to powietrze zimne i czyste zaciągane z zewnątrz budynku. Drugie strumień to powietrze ciepłe, ale zużyte, wilgotne, wyciągane z wewnątrz pomieszczeń przez anemostaty zamontowane w suficie i ścianach. Te dwa strumienie powietrze spotykając się ze sobą w wymienniku ciepła wewnątrz rekuperatora. Co ważne, nie mieszają się ze sobą, gdyż każde płynie odrębnym kanalikiem w rekuperatorze. Ciepłe i brudne powietrze przechodzi przez wymiennik ciepła i zostawia w nim swoje ciepło, zaś zimne i czyste powietrze nawiewane z zewnątrz przejmuje to ciepło z powrotem. Rekuperacja stale wymienia powietrze w Twoim domu utrzymując odpowiedni poziom wilgoci.

Rekuperacja – oprócz tego, że przynosi znaczne oszczędności,zauważalnie poprawia też komfort codziennego życia. Dom wyposażony w taki system staje się bardziej przyjaznym i bezpiecznym miejscem.

Oferujemy kompleksowy montaż z zastosowaniem rekuperatorów o najwyższych parametrach energooszczędności. Nasze realizacje to systemy rekuperacji zapewniające odczuwalny komfort klimatyczny w pomieszczeniach i maksymalne oszczędności na ogrzewaniu.

SPRAWDŹ OFEROWANE PRODUKTY I CENNIK

Wypełnij nasz formularz kontaktowy, przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę.

Rekuperacja, a przepisy:

Wejście w życie nowych warunków technicznych dla budynków zawartych w nowelizacji Rozporządzenia Ministra Infrastruktury (z dnia 12 kwietnia 2002 roku), oznacza obowiązek zapewnienia właściwego poziomu EP w nowych obiektach. Wskaźnik ten określa wartość rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną. Obecnie wartość wskaźnika EP w Polsce wynosi 95 kWh/(m2.rok), a do 2021 roku ma zostać obniżona do 70 kWh/(m2.rok). Zdaniem ekspertów, osiągnięcie tak niskiej wartości nie będzie możliwe bez wdrożenia systemu rekuperacji.

rekuperacja